Mobilizujme

Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

určitě se shodujeme, že čísla z výzkumů stranických preferencí jsou alarmující. Je to absurdní: sociálně-demokratická vláda přítele Sobotky má excelentní výsledky, nejlepší ze všech porevolučních vlád. A preference ČSSD přitom padají a padají a padají…

Můj názor: Musíme mobilizovat. Předkládat jednoduchá hesla. Vkládat emoce. Aby se voliči, až půjdou k urnám, zamysleli: chceme sázet na jistotu a dál volit soc-dem, nebo to risknem a dáme hlas Babišovi či rovnou komoušům?

Pro naši propagaci doporučuji hesla a pro názornost jednoduché grafy následujícího typu:

obrázek Hospodářský růst a exporty jsou na rekordní výši. Chcete dál kvetoucí ekonomiku? Volte nás!

Platy za naší vlády podstatně vzrostly, o 15%. Chcete dál zvyšovat platy? Jestli ano, volte nás!


 

obrázek
obrázek Chcete dál minimální nezaměstnanost a solidní růst platů? Volte nás!

Nezaměstnanost v EU v % (rok 2017)

Nejnižší nezaměstnanost v celé Evropě. Podívejte se na chudáky Řeky a Španěly.
 

obrázek
obrázek Pořádně jsme navýšili důchody a chceme v tom pokračovat. Milé seniorky, milí senioři, přejete si další zvýšení důchodu? No tak nás přeci zvolte!
Bráníme komoušům vrátit se k vládní moci. Už 27 let! A tak to zůstane, když nás zvolíte. S komunisty do vlády nepůjdem. Zůstanou sedět v opozici.
Úspěšně jsme zabránili nebezpečné koncentraci moci v rukách jednoho oligarchy, kterého sám parlament označil za lháře a manipulátora medií. Nebylo to lehké. Ale zachránili jsme demokracii! Chcete dál demokracii? Vládu, respektující právo a ústavu? Volte nás! Volte nás! Volte nás!

Podobná jednoduchá hesla jsem již navrhoval. Ale o tom to je. Až stokrát opakovaná pravda se stává všeobecně přijatou pravdou. Musíme naše jednoduché pravdy tak dlouho opakovat, až se stanou předmětem společenského vědomí. Jen tak máme šanci v kvapně se blížících volbách.

Karel Vodička, mluvčí regionu zahraničí – exil

Blogy