Manipulace s důkazy u soudu s Vítem Bártou

10. dubna 2012

Skončilo dokazování u soudu s mými bývalými kolegy Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou. Byl jsem jedním ze svědků a tak prostor k vlastnímu vyjádření byl do dnešního dne pro mne zůžen.

Byli jsme svědky silných prohlášení, vyšly najevo nové nahrávky, jedna z nich se týkala  i mého asistenta, který se dlouho po vypuknutí krize sešel s jedním z detektivů ABL.

Petr Šlechta mne informoval o své spolupráci s policií. Byla to doba po první schůzce s panem Pertlíčkem, kterou inicioval sám bývalý detektiv ABL a žádal Šlechtu o pomoc.

Na celé věci je zásadní, že jsem v této věci pana Šlechtu nijak neúkoloval, schůzka nesouvisela s jeho funkcí asistenta.

Detektiv Pertlíček si jej při setkání nahrál, nahrávku odevzdal soudu a někdo zvuk přepsal do textu. V zásadní věci pak pochybil. Posuďte sami. Toto je přepis, zveřejněný například zde:

Šlechta: Možná to bude krátký, rychlý, ten váš problém a tady ty věci a mám nabídku na vyřešení, ale za spolupráci. Říkám otevřeně na rovinu. Je to na vás. Ta spolupráce je organizovaný zločin (Útvar pro boj s organizovaným zločinem – ÚOOZ – pozn. red.), napojenej na někoho, někoho z politiky, ani na guru, ani na nikoho jinýho. Hm… Všechno vyřešej a je to zároveň čistej záměr jako u všeho.

Když si poslechnete zvukový záznam na stejném webu, slyšíte toto:

Šlechta: Možná to bude krátký, rychlý, ten váš problém a tady ty věci a mám nabídku na vyřešení, ale za spolupráci. Říkám otevřeně na rovinu. Je to na vás. Ta spolupráce je organizovaný zločin (Útvar pro boj s organizovaným zločinem – ÚOOZ – pozn. red.), nenapojenej na nikoho, na nikoho z politiky, ani na guru, ani na nikoho jinýho. Hm… Všechno vyřešej a je to zároveň čistej záměr jako u všeho.

Linka vazby na politiky byla v úvodu článku nalezena, je zdůvodněn titulek "Humlův asistent..." a novináři zcela opomíjejí další důležité věty:

Pertlíček: A kdo mě ochrání před tím šílencem z Malý Strany? Mně někde uříznou hlavu.

A pár minut další:

Pertlíček: Já z toho mám hrůzu jak blázen.

Sledoval jsem soud. Advokát Bárty opakovaně útočil na Petra Šlechtu, kdo jsou ti politici. Šlechta opakovaně odpovídá, že jednal na požadavek policie. Pokud tedy měl soud k dispozici přepis nahrávky, která v soudní síni nebyla slyšet, pak někdo manipuloval důkazem.

PS:  Reakce redakce Novinky.cz: Dobrý den, přepis jsme upravili. Díky za upozornění. S pozdravem Redakce Novinky.cz

Odpovídám v 18,07 - o to jsem nežádal, stejná chyba je na Parlamentních listech a to není náhoda. Přepis Vám někdo poslal, žádám o zveřejnění mého celého stanoviska.

Blogy