Komentář k Otázkám Václava Moravce

Ministr Heger jasně řekl, a přiznal, že vláda nemá sebemenší zájem tyto zákony prokonzultovat s opozicí a že vlastně nezleží na tom, jaké změny navrhujeme, byť by tyto změny byly sebedůležitější, věcné a ku prospěchu reformy.

Je logické, že bude-li v budoucnosti ČSSD vládní stranou, bude-li mít dostatečnou sílu ve sněmovně, dojde nutně k úpravám reformních zákonů do takové podoby, která nebude tak necitlivá, asociální a nemilosrdná vůči sociálně slabým skupinám občanů naší země.

Nezodpovězenou otázkou asi zůstane, zda se občan při jiném přístupu této vlády nemohl dočkat reformy, která zaručí stabilitu zdravotnictví na dlouhá léta dopředu.

Medicína není pouze pro bohaté, ústava České republiky stále platí. Vláda Petra Nečase ignoruje fakt, že její reforma balancuje na hraně ústavnosti a i to je důvodem, proč jsem vůči těmto zákonům mimořádně kritický.

Stále budu zastávat názor, že ve zdravotnictví dochází k obrovským ztrátám, že peníze se z něj ztrácí obrovskou dírou. Nahrazovat tuto ztrátu taháním dalších a dalších poplatků z kapes pacientů je nejen neperspektivní z pohledu reforem, ale taky nemravné.

Záznam si můžete pustit na stránkách pořadu Otázky Václava Moravce

Blogy