Kam Kalousek šlápne, sto let tráva neroste

11. září 2012

Ministr financí Miroslav Kalousek je největším škůdcem této země. Nejen kvůli zvyšování daní a kvůli jeho absolutní neschopnosti řídit veřejné finance jinak, než vysáváním peněz lidem. Přivedl do nejvyšší politiky skupinu dalších nešťastníků (říkají si TOP 09 a Starostové), kteří se chovají stejně destruktivně.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se proslavil především tím, že lidem s tělesnými vadami vzal příspěvky na mobilitu a další podporu, za obrovské peníze (které by těmto občanům stačily na dost dlouho) nechal vytvořit nefungující počítačové programy, které dlouhé týdny neplnily své funkce a stále ještě trpí značnými problémy. Jak známo, to všechno bez výběrového řízení. Jeho představa o řešení krize veřejných financí je nechat zemřít důchodce na podvýživu (zdražit jim potraviny a zároveň nezvýšit důchody).

Ministryně kultury Alena Hanáková vyčnívá svými komunikačními schopnostmi a uměním parodovat Luďka Sobotu – v paměti zůstává slavné televizní vystoupení, kde jejím nejčastějším výrazem bylo překvapené eeeeh? To ani nemluvím o jejím posledním skvostu se správným nastavením procesů, který má kvalitu prezidentova chilského pera. Její úřad vydává tiskové zprávy, za které by se nemuselo stydět ani ÚV KSČ někdy koncem sedmdesátých let a po odvolání ředitele Národního divadla ho nahradila svým stranickým kolegou Martinem Sankotem, který o sobě prohlásil, že v divadle byl párkrát v životě, nerozumí mu a nezajímá ho. Alespoň že nesahá po revolveru, když slyší slovo kultura, ale jenom po kalkulačce, aby zjistil, kolik by se dalo odklonit jinam.

Kníže pospává. Na první pohled neškodí, ale z průmyslu a z podnikatelských kruhů se stále silněji ozývá, že naše diplomacie se zajímá o velké ideje, ale nikoliv o to, jak vydělat na jejich šíření. Podpora ekonomických zájmů naší země je v troskách a srovnání s tím, jak jednotlivé národní diplomacie podporují podniky německé, americké, francouzské a všech ostatních vyspělých zemí, vlastně ani není možné. Nelze srovnávat českou nulu s agresivním postupem Berlína nebo Washingtonu. Nemá smysl nechat proti sobě hrát FK Orlík a Bayern.

Ministr Kalousek? To je škoda slov. Zřejmě nikdy jsme neměli tak zaslepeného, zarputilého a arogantního šéfa státních financí, takového hulváta a sprosťáka, jehož slovník je srovnatelný s mluvou nejotravnějších pubertálních výrostků. Což by bylo na mávnutí rukou, pokud by ale tento člen vlády neignoroval hlasy stovek odborníků, kteří mu říkají: „Pane ministře, děláte strašné chyby“.

Tuto zemi neřídí Petr Nečas a ODS, ale Miroslav Kalousek a jeho TOP 09 s podporou tak zvaných Starostů. Oni stojí za zpackanou sociální reformou, za penzijní reformou, které většina lidí nevěří a dvě třetiny ji vůbec nerozumí, oni berou každému důchodci několik stokorun měsíčně, od nich pochází zvýšení cen potravin a veškerého zboží. Proč všechny okolní státy hlásí růsty ekonomiky a jenom Česká republika stále klesá na další a další dno? To je správná otázka právě na pány Kalouska a Gazdíka.

Nečas a ODS jsou nyní již jenom rozhádané figurky ve hře Miroslava Kalouska. A kam Kalousek šlápne, tak sto let tráva neroste. Přitom dupat, to on umí.

Blogy