Je čas skončit pane premiére

19. července 2012

Dnešní hlasování o vyslovení nedůvěry vládě není populistickým kouskem opozice, jak tvrdí předseda vlády P. Nečas.

Pan premiér nějak zapomíná, že jeho vládě nedůvěřuje 80% občanů naší země a že jeho vláda škodí téhle zemi. Ale současné vládní koalici je to jedno, protože stále disponuje většinou v poslanecké sněmovně. A to ji drží pohromadě.

Pan premiér uvedl s odkazem na hodnocení ratingové agentury, že Česká republika je bezpečný přístav. Já se ptám, pro koho? Zajisté to není bezpečný přístav pro občany naší země, kteří čelí škrtům, zdražování a poklesu životní úrovně své a svých rodin. Útok pravicové vlády na veřejné služby a snaha o jejich privatizaci ukazuje, pro koho je tento přístav určen. Ano pro finanční kapitál, který čeká jako štika na svůj úlovek. 

Pan premiér opět použil strašení Řeckem, kdy záměrně neříkal pravdu o tom, kdo krizi a zadlužení této země způsobil. Nebyli to řečtí socialisté, ale řecká pravice právě po způsobu naší současné vlády. Tato vláda vede naši republiky na cestě k řeckým problémům. Chci připomenout panu předsedovi ODS jeho předvolební nákupní síťovky. Dnes se ukazuje, že současný pan premiér lhal, protože jeho modrá síťovka je dnes pro většinu občanů téměř prázdná. Protože za špatnou hospodářskou politiku této vlády doplácí zejména nízko příjmové skupiny obyvatel, důchodci a rodiny s dětmi. Ale i střední vrstva, která je vystavena útokům na své peněženky a jistoty, ještě donedávna zajištěné ústavou a zákony České republiky. 

Ovšem co je nejdůležitější je útok pana premiéra na opoziční ČSSD. Zřejmě se jako dlouholetý ideolog ODS řídí heslem: Nejlepší obranou je útok. Či, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Prosté zastrašování opozičních politiků je jen pokračováním zastrašováním orgánů činných v trestním řízení . A to nejen v kauze nákupu dopravních letounů CASA.

Každá vláda by měla být hodnocena podle toho, zda rostě životní úroveň obyvatel země. A tato vláda je z tohoto pohledu nejhorší vládou od listopadu 1989. Nejen z důvodu své neschopnosti řídit tuto zemi, ale i z důvodu zvyšování zadlužení země a celkového debaklu pravicové politiky. Prostě je čas skončit pane premiére. Mějte odvahu a pojďte do nových voleb, ať z nich vzejde nová vláda, která bude mít opětovně vámi ztracenou legitimitu.

mso-spacerun:yes'> inženýrku,  projektantku,  vyplývá z této návštěvy cenný poznatek.  „Provětrat“  stávající  novelizovaný stavební zákon a přijít na jednání poslanecké sněmovny s  doplňujícími body, aby byly v souladu i s požadavky EU. Aby to bylo ku prospěchu lidí – vozíčkářů v naší společnosti. 

 

Blogy