Jak to vidím já - Funkce je očividně nade vše

18. dubna 2012

Nejen včerejšek, ale i dnešek mne přesvědčil v názoru, že VV by měly odejít nejen z vlády, ale zcela z politiky. Pomíjím to, že Vít Bárta, opět nedodržel slovo. Ostatně nic jiného jsem ani nečekal.

Ale přečtení soudcova zdůvodnění rozsudků je více než alarmující. Podvod nejen na voličích je zřejmý. A je v něm pokračováno! Jsem též přesvědčen, že i paní Peaková o tom všem jako čelná představitelka strany, ostatně  účastná na všech jednáních, musela vědět a věděla. Zřejmě to opomíjela stejně lehce, jako předvolební sliby. Funkce je očividně nade vše. Pro ní i další. Nejen, že jsou stejní  jako “dinosauři”, oni jsou ještě horší!

Velice pozorně jsem včera, jako neprávník, poslouchal paní Marvanovou ve Faktech BT. VV jsou opravdu stranou zralou na zákaz. Díky jim je zpochybněno naprosto vše, co bylo a bude PS přijato. Petr Nečas by měl v rámci zachování své cti, pověsti vlastní ODS ale i práva okamžitě reagovat. A raději ihned přistoupit na nové volby.

Je smutné, že po tolika nadějích VV přišly s takovou žumpou. Díky jim se cítím dokonce pošpiněn i já. Stejně jako každý ještě slušný člověk v politice. Oni tam totiž stále jsou. Ale těžko to dokazují. Jsou vlastně tím podezřelí, a taky nezajímaví. Špatná zpráva pro tuto zem.

Zůstanou-li VV (ať jejich odpadlíci i ti zbývající) ve sněmovně, je pro mne, krom čestných výjimek, problém sedět s nimi v jedné místnosti. A hledět, jak právě oni pomáhají přijímat zákony, které již nikdy nebude, přes jejich nepominutelnou spornost, změnit.  Asi je to až příliš tvrdé, ale tohle už zavání zradou. Slibů, morálky, demokracie.

Blogy