Holokaust já nepopírám!

16. srpna 2016

Minulý týden jsem sdílel video, které mne zaujalo a okomentoval jsem ho slovy: „Brutální a nekorektní video. Při jeho sledování přemýšlím, zda násilí neplodí násilí a zda bychom místo masochistického podhledu do minulosti a opakovaném omlouvání se za viny předků neměli opravdu řešit přítomnost s vhledem do budoucnosti. Pocit viny, kteří se v nás mnozí snaží vyvolat může při chybném rozhodování ovlivnit naší budoucnost i budoucnost našich dětí. Z tohoto úhlu pohledu je video podnětné. Náš západní kolonialismus vytváří reálné nepřátele, kteří na omluvy stejně nedají.“

Zmínku o holokaustu jsem ve videu zaregistroval, ale přehlédl jsem, že jej autoři uvedli slovem „údajném“. Po upozornění portálu Euro.cz jsem si jej pustil ještě jednou a poté jsem video odstranil. Holokaust samozřejmě nepopírám. Na půdě Sněmovny jsem odsoudil i nacistické tendence na Ukrajině. Můj projev je dohledatelný a byl také předmětem kritiky.

K dnešnímu dni je stav takový, že na mém fb video není, bylo na ní pár hodin, ale odkaz na něj najdete na Euru. Není to tristní? Je vůbec možné něco kritizovat a udělat ve větším totéž než kritizovaný? Doporučuji vydavateli Eura, aby udělal totéž, co jsem udělal já a video odstranil. Nejsem na rozdíl od Eura vydavatel a můj facebook není a nebude profesionální vydavatelský dům.

Pro jistotu ještě jednou, neschvaluji, ani nepopírám holokaust. Odmítám násilí, války a zbytečné provokace. A jsem rád, že jsem příslušníkem národa, který žádnou válku nevyvolal a nemusí se díky tomu nikomu omlouvat. A obecně si myslím, že stačí, pokud se viník omluví jednou a je nesmyslné potomky vinit za činy předků, které spáchali před staletími. Pohled do zpětného zrcátka odpoutává pozornost od pohledu vpřed.

Blogy