Závažná podezření zpochybňující práci Mafra, a.s.

20. září 2016

Ministerstvo vnitra získalo dokument, ze kterého vyplývají závažná podezření, že zaměstnanci MF DNES záměrně hrubě zkreslují realitu, případně v článcích přímo používají vymyšlené argumenty. Po zveřejnění textu zaměstnance a. s. Mafra „Učitelé z policejní školy bojují za odvolaného ředitele“ (16. 7. 2016) se Ministerstvu vnitra ozval bývalý ředitel Vyšší a střední policejní školy v Praze Jiří Zlámal s tím, že žádné informace uvedené v článku médiím neposkytl a s nikým, kdo by se představil jako redaktor MF DNES, ani nemluvil.

Popřel také veškerá tvrzení, která mu autor v textu připisuje, a to včetně údajných obvinění z komplotu, zneužití GIBS a odvolání své osoby za účelem dosazení náměstkyně ministra vnitra na jeho místo. Z prohlášení Jiřího Zlámala také vyplývá závažné podezření, že se zaměstnanec MF DNES mohl při zjišťování informací k článku vydávat za vyšetřovatele GIBS.

V textu zaměstnanec a. s. Mafra kromě slov připisovaných exřediteli Zlámalovi např. tvrdí, že vyučující zaslali Ministerstvu vnitra prohlášení, že případ kolem pana Zlámala a jeho odvolání vznikl účelově. Náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková přitom tehdejšího ředitele školy dočasně zprostila funkce poté, co jej GIBS obvinil z úmyslného trestného činu. Alarmující také, je, že žádný takový dopis, o kterém se zaměstnanec MF DNES zmiňuje, na MV nikdy nedorazil. Jde tedy o další výmysl autora textu.

Vzhledem k těmto skutečnostem i s ohledem na to, že Ministerstvo vnitra má samo podezření, že MF DNES v článku záměrně mohla uvádět nepravdivé informace, přistoupil resort vnitra vůči Mafra, a.s., k právním krokům.

Blogy