Ministr vnitra Jan Hamáček se sešel s ministrem vnitra Izraele

11. ledna 2019

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 11. 1. 2019, setkal s izraelským ministrem vnitra a rozvoje Aryehem Machlufem Derim. Tématem jednání byla zejména migrace.

Ministři se navzájem informovali o přístupech a způsobech řešení problémů v oblasti migrace ve svých zemích jako je například ochrana vnější hranice, efektivní návratová politika a boj proti pašeráctví. „Přestože Izrael a Česká republika čelí v oblasti migrace jiným výzvám, máme v našich přístupech mnoho společných bodů. Především upřednostňujeme řešení příčin migrace v místě jejich vzniku a prevenci nelegálních migračních toků," sdělil Jan Hamáček.

Česká republika aktivně pomáhá přes Program Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci migračních pohybů. Od roku 2015 byly v regionu Blízkého východu prostřednictvím Pomoci na místě podpořeny projekty v hodnotě 315 milionů korun na obnovu infrastruktury, zdravotnictví či přímo na rozvoj uprchlických táborů. V oblasti je také poskytována lékařská pomoc obyvatelům z míst zasažených uprchlickou, migrační či humanitární krizí přes zdravotně humanitární program MEDEVAC.

Zdroj: Ministerstvo vnitra

Blogy