Kateřina Valachová: S Piráty by ČSSD mohla spolupracovat při prosazování zákona o lobbingu

8. listopadu 2017

ČSSD a Piráti by ve Sněmovně mohli společně prosazovat několik zákonů. Shodli se na tom ve středu (8. listopadu) zástupci obou stran na vůbec prvním povolebním jednání. Dohodli se také na tom, že předsedou mandátového a imunitního výboru má být představitel opozice, nikoliv hnutí ANO, které chce vytvořit menšinovou vládu.

Bylo to příjemné setkání. Byla to do určité míry seznamovací schůzka. Předali jsme si kontakty a řekli si, že zůstaneme ve spojení," řekl po jednání šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka.

Shodli jsme se na tom, že mandátový a imunitní výbor by měl vést zástupce opoziční strany a že by v něm měly být zastoupeny všechny strany ve Sněmovně," dodal Chvojka.

Od Pirátů dostala ČSSD souhlas i k návrhu, aby komise kontrolující činnost Generální inspekce bezpečnostních sborů, BIS, FAÚ nebo NKÚ byly pod kontrolou opozičních stran.

ČSSD debatovala s Piráty také o programových záležitostech. „Byla jsem ráda, že se budeme moci v těch následujících měsících a letech spolehnout na případnou podporu a shodu v tématech, jako je regulace lobbingu, regulace státních podniků nebo zákaz vyvádění zisků do zahraničí. Takže tato témata transparentní politiky jsou nám společná,“ uvedla místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřina Valachová. Shoda panuje podle ní taky na sociálním bydlení a v řešení exekucí.

Zdroj: Novinky.cz, ČTK (8. listopadu 2017)

Blogy