Jan Hamáček potěšil svou návštěvou desítky seniorů

22. prosince 2018

Víkend před Štědrým večerem už se většina z nás sdružuje v rodinném kruhu, zatímco předseda ČSSD Jan Hamáček si ještě našel čas na starší spoluobčany a s náručí plnou dárků navštívil domov důchodců Dolní Cetno nedaleko Mladé Boleslavi.

Jen tak někomu se nepoštěstí, aby ho ministr vnitra navštívil přímo tam, kde bydlí. Senioři z Domova Dolní Cetno už ale o téhle zkušenosti můžou vyprávět svým přátelům. Babičky a dědečkové, kteří jsou i ve svém úctyhodném věku schopní pohybu, uvítali Jana Hamáčka v jídelně a připravili si na něj celou řadu politických i soukromých otázek.

V Domově vládla vlídná atmosféra, jako když se předseda ČSSD od jedné dámy dozvěděl, že s ním její vnučka chodila na gymnázium. Jeden ze seniorů se zase pochlubil, že byl kamarád s jeho dědečkem. Ministr vnitra se nenechal ničím zaskočit a po setkání sklidil velký potlesk.

Jan Hamáček si rád poslechl i vánoční koledy v podání flétnistky a nepohrdl ani vánočním cukrovím, které pro něj s elánem připravily klientky Domova. Ale ani ministr vnitra nezůstal pozadu a babičkám a dědečkům předal pozornost, která jim během svátků přijde k chuti.

Čelní představitel ČSSD ještě na závěr své návštěvy domova důchodců obešel pokoje nemobilních obyvatel a také jim popřál příjemné Vánoce a hodně zdraví do nového roku.

A co řekl na závěr návštěvy Jan Hamáček? „O Vánocích není místo pro sobectví. Každý by měl myslet na to, čím může obohatit život druhých. Já si velmi vážím lidí, kteří mají za sebou kus života, a kteří mají v zásobě tolik cenných rad a zkušeností. Dnešní návštěva mi znovu připomněla, že ze svého života nesmíme odstřihávat babičky a dědečky, protože oni naší lásku potřebují stejně tak jako třeba děti."

Blogy