Důchodci si valorizaci 300 korun, jak navrhuje ČSSD, zaslouží!

18. září 2016

Poté, kdy se nám podařilo zastavit chystané zdražení vody a ve vládě prosadit zákon o zastropováni věku pro odchod do důchodu na 65 letech, má ČSSD na dosah další výrazný úspěch. Ministryně za ČSSD Michaela Marksová předložila už před časem do vlády návrh na valorizaci starobních důchodů v roce 2017 v průměru o 300 korun.

Jako předseda vlády jsem tento její návrh podpořil a deklaroval jsem, že ministři za ČSSD budou ve vládě hlasovat pro 300 korunovou valorizaci a že nepodpoří návrh ministra financí Babiše, aby byla valorizace jen 200 korun v průměru.

V okamžiku, kdy bylo zřejmé, že ANO může být v této věci ve vládě přehlasováno, ministr Babiš dnes změnil názor a návrh ministryně Marksové rovněž podpořil. Ve středu na jednání vlády je tedy velká šance, že projde návrh ČSSD na to, aby se penze v příštím roce valorizovaly v průměru o 300 korun.

ČSSD je přesvědčena o tom, že důchodci si tuto významnou změnu zaslouží, mimo jiné jako kompenzaci za to, oč je obrala pravicová Nečasova vláda.

Děkuji ministryni Marksové za důsledné prosazování našeho sociálního programu v koaliční vládě. Tím, že jsme při tom důslední, pomáháme hájit zájmy našich voličů.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Blogy