JUDr. Michal Hašek

hejtman Jihomoravského kraje

Osobní web: http://www.michal-hasek.eu
Napište mi: Kontaktní formulář   E-mail
Věk 39
Rodinný stav ženatý, dcera
Nejvyšší dosažené vzdělání Právnická fakulta Masarykovy univerzity (Mgr.) – denní magisterské studium; Vysoká škola Sládkovičovo (JUDr.) - rigorózní zkouška
Současné zaměstnání Michal Hašek je hejtmanem Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR. Od roku 2002 byl poslancem Parlamentu ČR a do roku 2006 předsedou poslaneckého klubu ČSSD.
Poslední zaměstnání hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů
Profesní zkušenosti Zkušenosti má i z komunální politiky, v letech 1998 – 2009 byl členem obecního zastupitelstva v Drásově (místostarosta, starosta obce)
Zájmy a záliby četba, squash, bowling, turistika
Kraj Jihomoravský
Telefon +420 541 651 111
Fax +420 541 651 209
E-maily hejtman@kr-jihomoravsky.cz mhasek@socdem.cz
Blogy Idnes.cz
Weby http://www.michal-hasek.eu http://parlamentnikluby.cssd.cz/
Blogy autora
 • Zámecká jízdárna v Lednici se dočká skutečného znovuoživení (18.06.2012) (přečteno 304×)

  Slavnostním poklepem základního kamene bylo ve čtvrtek 14. června 2012 symbolicky potvrzeno zahájení stavebních prací projektu „Zámecká jízdárna v Lednici – multifunkční centrum“ podpořeného dotací z Integrovaného operačního programu (IOP).

 • ODS v senátu opět zklamala (30.04.2012) (přečteno 403×)

  ODS při dnešním hlasování v Senátu opět prokázala, že vnímá politiku čistě účelově, bez jakékoli odpovědnosti k občanům.

 • Jednání o spolupráci v Pekingu (28.03.2012) (přečteno 329×)

  Právě přejíždíme vlakem Peking – Šanghaj, průměrná rychlost 300 km/h, moderní vlak i prostředí, žádné drkocání, docela zážitek ve srovnání s domácí realitou.

 • Obávám se o bezpečnost občanů. Ať Kubice vysvětlí záměry vlády (09.03.2012) (přečteno 273×)

  Dnešní média přinesla velmi vážné a znepokojující informace o uvažovaných restrikcích v bezpečnostních sborech, konkrétně o možném propouštění příslušníků Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR a to v řádech tisíců.

 • Obávám se o bezpečnost občanů, ať Kubice vysvětlí záměry vlády (09.03.2012) (přečteno 101×)

  Nucený odchod tisíců hasičů a policistů bude znamenat ochromení činnosti profesionálních hasičských i policejních stanic, někde také jejich úplné zrušení. Takový postup považuji za nepřijatelný, neodůvodnitelný a destruující základní funkce státu v území.

 • Noční můra ze Strakovky (27.02.2012) (přečteno 298×)

  Pokud již dnes čelí valná většina obyvatel zásadnímu snižování životní úrovně a sociálním problémům, poslední plány vlády na zmražení důchodů a další zvyšování DPH jim zasadí ránu do vazu. Bohužel, do slova a do písmene a nebojím se to označit za hromadnou vraždu životní úrovně obyvatel České republiky.

 • Kraje tu nejsou od toho, aby plnily sliby ministra zdravotnictví (07.02.2012) (přečteno 184×)

  Ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi zjevně stihla za rok a půl narůst hroší kůže. Vysoká politika ho evidentně naučila novým kouskům, vybavila jej imunitou proti svým vlastním slibům a naučila ho přesouvat jejich splnění na jiné.

 • Mysleme na listopad, žijme budoucností (16.11.2011) (přečteno 192×)

  Listopadová výročí nám připomínají dramatické dějiny našeho národa a státu ve 20. století.

 • Ztráta 12 miliard je výsměch veřejnosti a vážný důvod k hlasování o nedůvěře vládě (15.11.2011) (přečteno 246×)

  Každá rozumná vláda, zvlášť v době ekonomické krize, pod heslem „dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí“ doslova hledá každou korunu.

 • Dobešovo temno českého školství (09.11.2011) (přečteno 249×)

  Ministr školství Dobeš pokračuje ve své krasojízdě českým školstvím a po blamáží se státními maturitami na středních školách se nyní rozhodl určovat, které dítě je perspektivní a které naopak neperspektivní.

 • Chytrému napověz, hloupého trkni (20.10.2011) (přečteno 199×)

  „Pane ministře, vámi nastavený způsob výběrových řízení na lesnické práce pro Lesy ČR je špatný. Mimo jiné povede k monopolizaci trhu se dřevem a likvidaci malých a středních dřevozpracujících firem, což bude mít dále velké dopady na zaměstnanost. Zároveň bude stát velmi pravděpodobně tratit výrazné finanční prostředky, protože se prakticky vzdává kontroly nad svými lesy a hospodařením v nich.“

 • Pane Nečasi, nedělejte z lidí blbce! (03.10.2011) (přečteno 178×)

  Premiér Nečas zahájil ve Zlíně kampaň ODS pro krajské volby v roce 2012 a evidentně je přesvědčen, že lidé v krajích jsou hlupáci. Musí si totiž myslet, že v krajích nejenom že nemáme paměť, ale že žijeme někde, kde nejsou noviny, televize a ani žádné další zprávy o tom, co on a jeho předchůdce Mirek Topolánek krajům a jejich obyvatelům od roku 2008 provádějí. Jinak si neumím vysvětlit, že by byl schopen tvrdit, že si hejtmani krajů České republiky neumí poradit s problémy v regionech. Takže si to pane premiére Nečasi vyřešme hned na počátku, naprostá většina problémů, kterým kraje a jejich obyvatelé čelí, jste způsobil Vy a Váš předchůdce Topolánek. Kdyby Vás dvou a Vašich vlád nebylo, měli bychom se v krajích o poznání lépe.

 • Kašleme na práci. Vaši Topáci (25.08.2011) (přečteno 84×)

  Tak nám dnes do práce nenastoupila směna Topáku, kteří své stroje ve Strakovce zanechali osiřele resp. k nim vyslali zahřát židle a opticky vyplnit mezery u vládního jednacího stolu náměstky, kteří plnili úlohu panáků z výlohy.

 • Asociace krajů chce více peněz na dopravu (17.08.2011) (přečteno 39×)

  Kraje žádají výrazné navýšení rozpočtu pro kapitolu dopravy. Na úterním brífinku po setkání s ministrem dopravy Pavlem Dobešem to řekl předseda Asociace krajů a hejtman Michal Hašek.

 • Každý nečas jednou skončí. (31.07.2011) (přečteno 68×)

  Špatné počasí, ale výborná nálada panovala dnes na československé hranici, konkrétně na Javořině, kde si představitelé české a slovenské politiky připomněli tradiční setkání Čechů a Slováků, které zde má unikátní více než 150 letou tradici.

 • Komentář k Otázkám Václava Moravce (11.07.2011) (přečteno 42×)

  Ministr Heger jasně řekl, a přiznal, že vláda nemá sebemenší zájem tyto zákony prokonzultovat s opozicí a že vlastně nezleží na tom, jaké změny navrhujeme, byť by tyto změny byly sebedůležitější, věcné a ku prospěchu reformy.

 • Sudetoněmecká nestoudnost v den výročí vypálení Lidic (13.06.2011) (přečteno 83×)

  V den, kdy si naše země připomíná smrt lidických dětí, žen a mužů, v den, kdy uplynulo 69 let od vyvrcholení zvěrstev, na jejichž počátku byla láska sudetských němců k vůdci a kdy každý, kdo vychází z kina z filmu Lidice jen obtížně ukrývá pláč, si dovolí Franz Pany, předák sudetských Němců, vyzvat prezidenta České republiky Václava Klause k omluvě za příkoří spáchaná při odsunu po druhé světové válce sudetským Němcům.

 • Odborářů je třeba se zastat, nebo nám vláda nakonec zakáže myslet (11.06.2011) (přečteno 36×)

  Důrazně protestuji proti nedůstojnému, neserioznímu a pokoutnímu zacházení vlády s odboráři. V demokratické zemi není přípustné, aby premiér a ministr financí lákali jak pavouci odboráře do svých sítí.

 • DPH = důkladně provedená hloupost (27.05.2011) (přečteno 27×)

  Zvýšení dolní sazby DPH na 14 procent od ledna 2012 a sjednocení sazeb na 17,5 procenta v roce 2013 má podle vlády zajistit peníze na reformu důchodového systému. Fascinující, jednoduché vysvětlení. Má to jen několik drobných chybiček. První: vůbec nic to nevysvětluje. Druhá: nezajistí to v podstatě ani korunu, a již vůbec ne na penzijní reformu. Třetí: vyvolá to mnoho vážných komplikací pro občany, kraje, města i různé instituce.

 • Šumperské divadlo se špatným koncem (29.04.2011) (přečteno 58×)

  Ve včerejších médiích se objevila informace o údajném úplatku za hlas pro Michala Haška na březnovém sjezdu ČSSD. Nechápu a nevím, kde se toto tvrzení několik týdnů po skončení našeho sjezdu vzalo, ale celá tato šumperská pseudokauza je hlavně smutnou ukázkou špatného a nesmyslného přístupu v článku zmiňovaných sociálních demokratů.

 • Božská komedie Nečase a Kalouska (14.04.2011) (přečteno 78×)

  Když Dante Alighieri sepisoval svou Božskou komedii, jistě netušil, že se ji Petr Nečas s Miroslavem Kalouskem budou snažit ve 21. století přepsat v České republice. Je až zarážející, jak se názvy hlavních kapitol Danteho komedie shodují s průběhem tzv. kauzy ABL, respektive jejího dopadu na vládu České republiky - Peklo, Očistec a Ráj. Stejné kapitoly, pouze s jiným, ale neméně dramatickým obsahem, se rozhodli sepsat poetové současné politické scény Petr Nečas s Miroslavem Kalouskem.

 • Nečasova kývající stínová asociace hejtmanů (03.04.2011) (přečteno 51×)

  Šéf jihočeské ODS Martin Kuba oznámil záměr vzniku asociace stínových hejtmanů ODS. Skutečná Asociace krajů je prý zpolitizovaná a ODS na ní nemá žádný vliv, přitom je potřeba v regionech údajně jinak vysvětlovat kroky Nečasovy vlády. Vezmeme to pěkně po pořádku.

 • Saša a Mirek, kluci v akci (24.03.2011) (přečteno 39×)

  ODS a Alexandr Vondra jdou proti všem. Proti vlastním koaličním partnerům, proti opozici a zejména proti všem slušným lidem v ČR, kteří jsou frustrovaní ze současné politiky a z kauz jako je Promopro.

 • Projev Michala Haška v Poslanecké sněmovně ČR k vyslovení nedůvěry vlády P. Nečase (22.12.2010) (přečteno 73×)

  Vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážená vládo, kolegyně a kolegové, dobrý pozdní večer. Já si dovolím nejdříve připomenout vám několik výroků z úst koaličních politiků převážně z doby, kdy jste ještě nebyli koaličními politiky, ale všechny jsou vyřčeny v letošním roce a všechny se týkají tématu korupce.

 • Dělení a spojování (20.11.2010) (přečteno 36×)

  Pořád se něco děje. Po komunálních volbách, které pro ČSSD nedopadly nijak tragicky ani zářivě, se občas zdá, že se pohnula zemská osa. Ale ne. Prosím, chápejte mou předchozí větu s nadsázkou. Zemská osa se nepohnula. To se pouze na radnicích v celé zemi utvářely nové koalice.

 • Tři cesty (01.10.2010) (přečteno 225×)

  Jako bychom přišli na křižovatku bez rozcestníku. Stejně jako každý, kdo hledá cíl, se domlouváme, která z cest je ta správná. Zdůrazňuji a kladu velký důraz na slova správná cesta. Tedy nikoliv nejrychlejší či nejpohodlnější.

 • Dokončené Nečasovy obraty… (24.09.2010) (přečteno 23×)

  Čtenáři blogu si možná vzpomenou, jak jsem 15. dubna tohoto roku reagoval na slova tehdy čerstvého šéfa občanských demokratů Petra Nečase. Pravil v Lidových novinách, že je ochoten „diskutovat“ o poplatcích ve zdravotnictví. Samozřejmě, až po volbách. Patrně se tehdy pod tlakem klesajících preferencí tou větou pokoušel naznačit, že poplatky ve zdravotnictví doznají změn, a že jejich dopady budou, no, řekněme, jemnější.

 • Skutečně, pane předsedo…? (30.07.2010) (přečteno 31×)

  Jakkoliv chápu opoziční roli politika, jakkoliv rozumím tomu, že všichni máme své nadřízené, na mediální aktivity předsedy jihomoravské ODS Jiřího Kadrnky koukám s úžasem. S úžasem a snad i pobavením.

 • Jak se stát zlatým slavíkem české politické scény? (22.04.2010) (přečteno 77×)

  Popularita politika je zajímavým vedlejším produktem jeho práce. Někdy je toto kritérium ale maličko komické a většinou už vůbec není objektivní.

 • Populismus? (20.04.2010) (přečteno 81×)

  Termín populismus označuje získání přízně bez ohledu na podstatu problému. Tolik základní definice populismu dle Wikipedie. Často v posledních dnech slýchám obvinění na adresu ČSSD z populismu. Často se také nemohu ubránit tomu, že je to obvinění, které má účelově znehodnotit náš program, naší snahu o řešení společenských problémů.

 • Nečasovy obraty (15.04.2010) (přečteno 31×)

  Podle Lidových novin Petr Nečas, zatím nekorunovaná hlava ODS, naznačil, že je ochoten „diskutovat“ o poplatcích ve zdravotnictví. V jeho podání to znamená, že plně stojí za systémem poplatků, ale že poplatky za recept jsou obtížně vysvětlitelné, a tedy po volbách (to si dovolím zdůraznit) prý bude ochoten k diskuzi o jejich zrušení.

 • Odročeno... (18.04.2009) (přečteno 39×)

  Je pochopitelně čím dál jasnější, že kontroverznost zákona o regulačních poplatcích je skutečností a nikoliv virtuální realitou, jak nám podsouvají pan premiér Topolánek a pan ministr Julínek. Ve středu jsme měli nejen my, účastníci řízení, ale také média a široká veřejnost možnost vidět, jak nekoncepční, nekompetentní a zmatený celý zákon je. Viděli jsme neschopnost jasně popsat smysl zákona, jeho vznik, jeho soulad s ústavou

 • Já čekám … (15.04.2008) (přečteno 39×)

  Vládu prý jen kritizujeme, jiná téma nemáme, vzkázala ODS v reakci na spuštění naší předvolební kampaně. Její členové si údajně začínají zvykat, že ČSSD sází pouze na negaci a strašení lidí. "Vnímám to tak, že sociální demokraté jsou stále stejní destruktoři, že nemají žádná vlastní témata, a jediné, co umí, je vymezit se na tom, co dělá druhý," reagoval mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

 • Úrazovka: Skončil hejtmanův zimní spánek? (28.03.2008) (přečteno 36×)

  Až v daleké Moskvě mne zastihla zpráva o dalším náhlém, ale logickém názorovém kotrmelci jihomoravského hejtmana Stanislava Juránka, který se stává dalším lidoveckým odborníkem na zdravotnictví.

 • Švejnar nebyl Antiklaus (27.02.2008) (přečteno 49×)

  Z mnoha diskusí, které sleduji na internetu, je zřejmé, že řada lidí by si přála setrvání Jana Švejnara v politice. Co může nedávný prezidentský kandidát nabídnout? Především silnou individualitu a vizi, na které se shodnou nejen politici napříč spektrem, ale většina obyvatel České republiky.

 • Problémy v zemědělství nevyřeší záplaty, ale nový šatník (21.11.2007) (přečteno 88×)

  Odlišné podmínky pro podnikání, místo dlouhodobých cílů jen krátkodobá a navíc pochybná opatření a minimální snaha hledat další možnosti - taková je současná situace v agrárním sektoru. A Ministerstvo zemědělství, potažmo Topolánkova vláda, nevyvíjí jakoukoli snahu předcházet problémům tím, že vypracuje program, který bude skutečně fungovat. A bude fungovat léta. Ne jedno volební období. A tak se není co divit, že kvůli kritické situaci v produkci vepřového masa demonstrují zemědělci před budovou Ministerstva zemědělství.

 • Věřím, že "zmodrání" zelených nepotrvá věčně (17.10.2007) (přečteno 41×)

  Bývalá ministryně školství Dana Kuchtová nevydržela tlak Martina Bursíka a Mirka Topolánka a odešla z vlády. Každému je jasné, že se nejednalo o odchod dobrovolný, ale odchod vyvolaný mimořádně intenzivní, hrubou a nevybíravou kampaní.

 • Když zelený je modrý (06.10.2007) (přečteno 41×)

  Bývalá ministryně školství Dana Kuchtová nevydržela tlak Martina Bursíka a Mirka Topolánka a odešla z vlády. Každému je jasné, že se nejednalo o odchod dobrovolný, ale odchod vyvolaný mimořádně intenzivní, hrubou a nevybíravou kampaní.

 • 103. hlas koalice (07.08.2007) (přečteno 50×)

  Tak se to povedlo. Trestní stíhání vicepremiéra Jiřího Čunka kvůli korupci bude zastaveno, říkají obvykle dobře informovaná média. Tedy předpokládám, že nebude zastaveno kvůli korupci, ale že jde o ono vyšetřování možné korupce, ve kterém Jiří Čunek figuroval na straně přijímatele pozornosti o velikosti pěkného půl milionu. Naše dobře informovaná média jistě nejsou informována svým zdrojem ze státního zastupitelství zase tak dobře, aby jim bylo známo, že vyšetřování bylo zastaveno kvůli korupci.

 • Řetězce s námi cvičí, tak si to přiznejme… (03.08.2007) (přečteno 43×)

  Výčet hříchů nadnárodních řetězců by byl dlouhý. Klamavá reklama například. Finty se slevami, které slevami nejsou. Ale také prodej špekáčků, kilo za 29 korun, přičemž tyto „masné výrobky" (už to je výmysl) neviděly ani špek, natož pak maso ze svaloviny a měly by se jmenovat „Cosi, co se pouze vzdáleně, hlavně tvarem, blíží špekáčkům." A nad nimi by nemělo být ono eufemistické „masné výrobky", ale „výrobky, které se kdysi potkaly na jatkách s masem, ale pouze velmi matně si to pamatují". Jestli bych něco opravdu chtěl, tak najít způsob, jak donutit řetězce pojmenovávat věci pravými jmény, což by se také dalo říci - nelhat.

 • Sudetoněmecká nestoudnost v den výročí vypálení Lidic (30.11.-1) (přečteno 0×)

  V den, kdy si naše země připomíná smrt lidických dětí, žen a mužů, v den, kdy uplynulo 69 let od vyvrcholení zvěrstev, na jejichž počátku byla láska sudetských němců k vůdci a kdy každý, kdo vychází z kina z filmu Lidice jen obtížně ukrývá pláč, si dovolí Franz Pany, předák sudetských Němců, vyzvat prezidenta České republiky Václava Klause k omluvě za příkoří spáchaná při odsunu po druhé světové válce sudetským Němcům.

Názory a komentáře
 • M.Hašek, Z.Škromach, J.Tejc: Chceme pro naše voliče úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání (31.10.2013)

  Na dnešním jednání PG ČSSD jsme podpořili mandát předsedy Bohuslava Sobotky k zahájení povolebních konzultací a rozšíření vyjednávacího týmu o zástupce poslaneckého a senátorského klubu po zasedání ÚVV ČSSD 10. listopadu. Jsme připraveni udělat maximum pro úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání a také pro jednotnou podporu všech našich 50 poslanců.

 • Vyjádření Michala Haška k současnému dění v ČSSD (30.08.2013)

  Jsem přesvědčen, že letošní mimořádné primárky pro volby do Poslanecké sněmovny proběhly v ČSSD v pořádku podle stanov i schválených pravidel, že projdou soudním testem, včetně zamítnutí návrhu na vydání předběžného opatření, kterým by byla zablokována jejich registrace. Žaloby, podané několika neúspěšnými členy ČSSD, považuji za mimořádně nešťastný krok z jejich strany, který má přenést sestavování kandidátních listin z jejich mateřské strany do soudní síně.

 • Vyjádření Michala Haška k aktuální politické situaci (15.07.2013)

  Pokud TOP 09 a ODS zablokují rozpuštění Sněmovny a nové volby, měla by ČSSD zvažovat alternativu podpory Rusnokově vládě. Samozřejmě nikoliv jako bianko šek, ale se znalostí jejího programového prohlášení, s požadavkem na vyřešení kauzy financování prezidentské kampaně ministra financí Jana Fischera ještě do hlasování o důvěře a s požadavkem dalšího jednání o rozpuštění Poslanecké sněmovny a co nejčasnějších voleb, aby co nejdříve převzala odpovědnost za zemi vláda s plným politickým mandátem vzešlým z nových voleb.

 • ČSSD vyzývá parlamentní strany k tomu, aby umožnily konání nových voleb a nechaly o nové vládě rozhodnout občany! (28.06.2013)

  Sociální demokracie trvá na tom, že nejlepším řešením v současné politické a ústavní krizi v ČR je konání nových voleb v co nejbližším termínu, občané musí dostat šanci vybrat si novou vládu.

 • Komentář M.Haška k nominaci M.Němcové do funkce premiérky (19.06.2013)

  "Miroslava Němcová má, bohužel, být pouze fíkovým listem, zakrývajícím pravou podstatu vlády kmotrů a politické korupce. Další potenciální kandidáti na premiéra za ODS se zřejmě příliš obávají dalšího vývoje policejního vyšetřování. M.Němcová se tak má stát zimní královnou, která bude bojovat o každý další den u moci bez ohledu na zájmy České republiky a jejích občanů. ODS udělala přesně to, co jsme očekávali a kritizovali – žádná sebereflexe, žádná omluva, pouze výměna "pana čistého" za "pani čistou" a jede se dál, jako by se nic nedělo. Pro nás je to jasný signál, že musíme i nadále trvat na nových volbách, pouze ty přinesou reálnou změnu.

 • Rezignace Petra Nečase je jediným možným vyústěním vládní krize (17.06.2013)

  Rezignace Petra Nečase je jediným logickým vyústěním současné vážné politické krize. ČSSD je připravena okamžitě zahájit jednání s dalšími parlamentními politickými stranami a prezidentem republiky o nalezení ústavní cesty k co nejdřívějšímu konání nových voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Snaha hledat nového premiéra v řadách ODS či znovu vzkřísit koaliční projekt ODS+TOP09+LIDEM neodpovídá politické realitě ČR a byla by pouhou snahou udržet si za každou cenu vládní křesla.

 • Komentář Michala Haška k uvalení vazby na šéfku kabinetu premiéra a bývalé poslance ODS (15.06.2013)

  Jestliže se až do dnes premiér Nečas bránil rezignaci, rozhodnutí soudu o uválení vazby na šéfku kabinetu premiéra a bývalé poslance ODS včetně předsedy Poslaneckého klubu ODS by pro něj mělo být jasným signálem, že je čas odejít.

 • Vyjádření statutárního místopředsedy ČSSD M. Haška k policejní razii (13.06.2013)

  Zásah protimafiánského útvaru Policie ČR dle zpráv médií na úřadu vlády, ministerstvu obrany, v řadě státních firem, v nemovitostech lobbistů blízkých ODS a údajné zadržení politiků a osob blízkých ODS nemá v polistopadové historii České republiky obdoby. Bez oficiálního vyjádření státního zastupitelství a policie nemá smysl spekulovat, nicméně premiér Petr Nečas by měl co nejdříve předstoupit před českou veřejnost a vysvětlit, co se nejen v sídle vlády "boje s korupcí" děje. ČSSD vyhodnotí dostupné informace a zajisté přijde s návrhem dalšího ústavního postupu, který bude základem obnovy důvěry veřejnosti v českou politiku.

 • M. Hašek: Soustředíme se na program ČSSD, nikoliv na naše politické soupeře (22.05.2013)

  Statutární místopředseda ČSSD Michal Hašek poskytl obsáhlý rozhovor deníku Právo.

 • ČSSD chce v ČR kvalitní a cenově dostupné potraviny! (15.05.2013)

  Sociální demokracie je znepokojena vládní nečinností v oblasti nekvalitních potravin a systematické likvidace českého zemědělství. Není možné dále tolerovat nerovný boj občanů se závadnými potravinami, které stát neokáže včas odhalit a zabránit jejich distribuci. Je nutné napravit systémová selhání pravicových vlád, která způsobila, že dominantní postavení na trhu nemá zákazník či výrobce potraviny, ale prodejce.

 • Kam ten spěch, pane ministře Bendle? (30.04.2013)

  Přestože zbývá už jen nejvýš rok do řádných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Ministerstvo zemědělství České republiky připravuje dlouhodobá výběrová řízení za stovky milionů korun. Jedná se například o výběrové řízení na specializované právní služby pro resort zemědělství v hodnotě 100 milionů korun nebo tendr na administraci veřejných zakázek v hodnotě 200 milionů korun. Tyto „megatendry“ ale významným způsobem přesahují mandát současné vlády, protože smlouvy by měly být s vítězi výběrových řízení uzavřeny s platností až do roku 2017.

 • S prezidentem na Slovensku (05.04.2013)

  Bylo mi velkou ctí doprovázet prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho paní Ivanu na první zahraniční státní návštěvě, samozřejmě symbolicky ve Slovenské republice.

 • Primátor Svoboda bude potřebovat dvojníka (26.03.2013)

  Stínová Asociace krajů ODS vyjadřuje zoufalství a personální prázdnotu dříve nejsilnější vládní strany.

 • Vyjádření Michala Haška, statutárního místopředsedy ČSSD k přímé volbě prezidenta (26.01.2013)

  Blahopřeji ke zvolení prezidentu republiky Miloši Zemanovi a k získaným hlasům i jeho soupeři Karlu Schwarzenbergovi. Dnešek je vítězstvím celé České republiky a jejich občanů, kteří si poprvé v historii sami vybrali novou hlavu státu. Jsem rád, že se ve druhém kole utkaly dvě výrazné osobnosti, vítám zvolení levicového kandidáta. Věřím, že Miloš Zeman bude úřad hlavy státu vykonávat jako moudrý a zkušený státník, který bude občany naší země spojovat.

 • Amnestie prezidenta republiky (02.01.2013)

  1.místopředseda ČSSD M.Hašek k amnestii, kterou vyhlásil V.Klaus.

 • Smutný povánoční dárek K. Peake občanům - ve vládě za každou cenu! (28.12.2012)

  Jedna krize Nečasovy koalice stíhá druhou, rádoby zásadové postoje koaličních stran se střídají ze dne na den jako ponožky, to už je dno české politiky. K. Peake a její strana LIDEM bohužel dají před lidmi přednost korytům a Petr Nečas tak dostane šanci dovládnout až do voleb v roce 2014. To je vskutku smutný povánoční dárek Karolíny Peake lidem.

 • M. Hašek: Na Jižní Moravě utrpěla pravice doslova a do písmene Waterloo (13.10.2012)

  "Na Jižní Moravě utrpěla pravice doslova a do písmene Waterloo, nijak jinak se 9 procent pro ODS a 5 procent pro TOP 09 popsat nedá. Jasně to dokazuje, že voliči si na jižní Moravě nepřejí pravicovou koalici, nepřejí si, aby se pravicové strany podílely na jižní Moravě se svými nápady, které prezentovaly před volbami, jako je rušení nemocnic, omezování zdravotní péče, rušení dotací pro obce a neziskové organizace. Chtěl bych vyzvat Petra Nečase, aby na základě výsledků těchto voleb podal demisi. Je evidentní, že lidé už jeho vládě nevěří."

 • Slušnost není slabost (02.10.2012)

  S blížícím se termínem krajských voleb nastává v Jihomoravském kraji zjevně velmi horká fáze předvolební kampaně. Jak je bohužel v České republice už zvykem, s tímto obdobím je spojena celá řada podpásových útoků a špinavostí.

 • Lže Nečas nebo Nwelati? (17.09.2012)

  ODS ve Středočeském kraji navrhuje, aby si kraj sám zakázal privatizovat nemocnice a zařízení poskytující sociální služby. O pouhých pár dní dříve, opět ve Středočeském kraji, přitom ta samá ODS zahajovala svou předvolební kampaň do krajských voleb. A předseda ODS a předseda vlády Petr Nečas z pódia hřímal, že ODS chce převést krajské nemocnice na akciové společnosti a provádět masivní restrukturalizace zdravotní péče, spočívající hlavně v rušení lůžek.

 • Hejtman M. Hašek: Nemocnice v kraji budou při diagnostice pacientů hlídat otravu metylalkoholem (10.09.2012)

  Jihomoravský kraj po hospitalizaci dvou pacientů s otravou metylalkoholem v krajských nemocnicích v Kyjově a ve Znojmě upozornil všechna svá zdravotnická zařízení na možnost výskytu tohoto nebezpečí.

 • Komentář Michala Haška k odvolání policejního prezidenta (29.08.2012)

  S ohledem na vyhrocený spor řady vládních představitelů s již bývalým policejním prezidentem Lessym musí být předloženy jasné důkazy a důvody, proč byl obviněn a zbaven funkce a služebního poměru, jinak totiž celý postup bude silně zavánět odvetou a účelovostí. Neprokážou-li se jeho obvinění, půjde o blamáž s nedozírným dopadem na pověst země, Nečasovy vlády, GIBS i na samotný výkon služby policistů.

 • Michal Hašek ke jmenování Lenky Bradáčové (30.07.2012)

  Jsem rád, že martýrium jmenování vrchní státní zástupkyně dneškem končí. Angažmá paní Bradáčové musí být zcela profesionální a apolitické.

 • Hejtmani ČSSD zadlužení snižovali (22.06.2012)

  Plamenná kritika premiéra a předsedy občanských demokratů na sobotní ideové konferenci ODS byla plná odsudků na hospodaření krajů. Petr Nečas si nebral servítky a bez zábran kroutil daty a čísly tak, aby hospodaření sociálnědemokratických hejtmanů vyznělo jako katastrofa. Bohužel, Petr Nečas lhal.

 • Pana Jančury mi je líto, podobné metody nemá zapotřebí (07.06.2012)

  Jeden z mých cílů v pozici hejtmana Jihomoravského kraje je podpora podnikatelů v našem kraji. V této souvislosti nemohu neocenit, že pan Jančura realizoval řadu úspěšných podnikatelských projektů a jeho žluté autobusy Student Agencybyly pozitivním posunem v autobusové dopravě, za který zaslouží uznání.

 • Kauza Rath nesmí nadále poškozovat ČSSD (26.05.2012)

  Je zřejmé, že kauza Rath a střední Čechy vážně poškozuje ČSSD v očích voličů a poneseme za to důsledky nejen v podzimních krajských volbách.

 • Arogance Milana Bufky je alarmující (11.05.2012)

  Arogance pana Bufky, reprezentujícího hlavní město Prahu, mě po zkušenostech z podzimu 2010 nepřekvapuje a je mi líto, že primátor Svoboda něco takového toleruje. Namísto poděkování Moravskému Krumlovu za záchranu a péči o Slovanskou Epopej žaloba, to je vizitka nynějšího vedení hlavního města Prahy, jehož jménem, předpokládám, pan Bufka nyní hovoří. Je to trapné a ubohé.

 • Vyjádření hejtmana Michala Haška k dnešnímu pochodu Břeclaví (22.04.2012)

  Chtěl bych poděkovat občanům Břeclavi, že navzdory rozhořčení, které ve městě panuje, nepodlehli propagandě extrémistů, nenechali se s nimi spojovat a pochod proběhl bez násilí. Je na policii, aby věc prošetřila a nalezla pachatele. Právě policii bych chtěl dnes poděkovat za profesionální zvládnutí situace, které jsem měl možnost celý den sledovat osobně.

 • Kolik statečných má Karolína Peak? Je to jedno... (19.04.2012)

  Vláda Petra Nečase klesla na pověstné dno politické kultury a důkladně, jeden po druhém, zatlouká poslední hřebíčky do rakve důvěry občanů v politiku. Jakkoli se po každém dalším problému či krizi vlády Petra Nečase zdálo, že již nemůže být hůře, vládní strany znovu a znovu zhoršují obraz politiky před občany.

 • Koalice ODS, TOP 09 a VV skončila, je čas na nové volby (17.04.2012)

  Karolína Peake dnes ukončila členství ve Věcech veřejných a tak současné vládnutí koalice ODS, TOP 09 a VV.

 • Nepředstavitelné angažmá Víta Bárty v politice (13.04.2012)

  Vyzývám také premiéra Petra Nečase, aby zvážil, zda nebude lepší v současné situaci vyhlásit nové volby!

 • K odchodu Věcí veřejných z vlády (03.04.2012)

  Odchod Věcí veřejných z Nečasovy vlády je faktickým krachem tohoto koaličního projektu. Občané si nepřejí další pokračování vládnutí ODS, TOP 09 a VV, byť v pozměněném vládním angažmá.

 • Posíláte seniory žebrat, pane premiére (20.02.2012)

  Považuji to za do nebe volající drzost, zlomyslnost a hlavně důkaz naprosté nekompetentnosti vlády Petra Nečase. Předně je jako hlavní důvod pro toto zmrazení uváděn schodek na důchodovém účtu.

 • Vyjádření Michala Haška k pozastavení členství Michalu Halovi (09.01.2012)

  Sociální demokracie má jako jediná z českých demokratických stran ve stanovách zakotven princip pozastavení členství v případě, že je člen ČSSD obviněn z úmyslného trestného činu.

 • ČSSD uspěla v jednání s koaliční vládou (14.12.2011)

  ODS odjakživa blokovala přímou volbu a nakonec kývla dokonce na dvoukolovou volbu prezidenta.

 • Trpělivý Heger – krok za krokem za vytouženým nadstandardem (23.11.2011)

  ČSSD odmítá jak plánované, tak současné zavedení nadstandardů.

 • Vláda a čerpání evropských dotací – neefektivně a ještě s chybami (16.11.2011)

  Žijeme ve velmi nestabilní ekonomické době, kterou vláda Petra Nečase řeší tupými účetními škrty výhradně v peněženkách občanů, zejména pak těch s nižšími a středními příjmy.

 • Vláda se bojí soudu s kraji o peníze na vlaky – vyhazuje hejtmana z dozorčí rady ČD (07.10.2011)

  Během dneška jsem obdržel informaci o záměru ministra dopravy Pavla Dobeše ( VV ) odvolat zástupce krajů z dozorčí rady Českých drah. Obrátil jsem se okamžitě na předsedu vlády Petra Nečase se žádostí o vyjasnění situace.

 • Michal Hašek k ostravské diskusi s občany (05.09.2011)

  Jsem rád, že se dnes představitelé ČSSD potkali s občany Ostravy a budou pokračovat v těchto diskusích po celé České republice. Seznámí občany s vlastními reformními koncepty pro důchodový systém, zdravotnictví, daně a boj s korupcí. Chceme otevřeně diskutovat s veřejností, nikoliv kabinetně psát opoziční politický program. Ukazujeme lidem, že připravujeme pro ně a Českou republiku promyšlená, sociálně spravedlivá a přitom rozpočtově zodpovědná řešení nutných reforem. Naší politikou nejsou a nebudou nikdy Nečasovské plošné škrty na lidech ( jak Petr Nečas říká tupé účetní operace ). Nabízíme především reálná řešení pro boj s korupcí, největší a nejnebezpečnější rakovinou naší společnosti. Vyzýváme občany ČR – mluvte nám do toho!

 • Hašek: Pane premiére, nařiďte forenzní audit (13.08.2011)

  Jsem jako stínový ministr zemědělství ČSSD šokován a hluboce znepokojen posledními informacemi v souvislosti s vyšetřováním kauzy Knetig a nelegálního financování ODS, které se mělo týkat státního podniku Lesy ČR a Podpůrného garančního rolnického a lesního fondu.

 • Hašek: Vládní škrty v rozpočtu ohrozí bezpečnost v celé ČR (12.08.2011)

  Bohužel se prakticky v plné míře potvrdily obavy hejtmanů z plánovaných škrtů v rozpočtu policie České republiky. Jak již otevřeně přiznávají představitelé policejního sboru, úsporná opatření v resortu vnitra a hlavně pak u policie budou mít přímý dopad na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

 • Hašek: Letní mediální sezóna dala zazářit podivným existencím (10.08.2011)

  Okurkový šampión Ladislav Bátora svým posledním výrokem aspiruje na to, aby okamžitě skončil jako vysoký státní úředník, protože neomluvitelným způsobem útočí na levicově orientované občany ČR. Ministr školství Dobeš by měl konat, jinak se svojí nečinností fakticky hlásí k Bátorovým názorům.

 • Hašek: Nová nahrávka Kristýny Kočí – koaliční fraška v přímém přenosu (13.04.2011)

  Pokud je nahrávka výroků poslankyně a donedávna předsedkyně poslaneckého klubu strany Věci veřejné Kristýny Kočí autentická, ať je to jediný chod dnešní večeře koaličních lídrů a ať je to zároveň poslední večeře této koalice.

 • Kramáři z Kramářky aneb zABLokované Česko 2011 (10.04.2011)

  Při sledování vodopádu sobotních tiskových konferencí a tiskových prohlášení ze strany ODS a TOP 09 jsem měl pocit, jako kdybych se ocitl v jiném světě, na jiné planetě a nikoli v České republice, 9. dubna 2011, rok po volbách a po roce společné vlády ODS a TOP 09 s Věcmi veřejnými Víta Bárty. Kdyby nebyla situace tak vážná, musel bych se smát, jakou frašku se rozhodli pánové Nečas, Vondra, Schwarzenberg a Kalousek hrát s veřejností.

 • Nikoli mystifikace, ale lži jako politický nástroj (05.04.2011)

  Všechny strany vládní koalice se před volbami zaklínaly slovem změna. I přes paradox toho, že se chystaly měnit vládní politiku nastavenou prakticky totožnou sestavou pravicové vládní koalice Mirka Topolánka, se jim podařilo přesvědčit veřejnost, že právě ODS, TOP 09 a Věci veřejné lidmi požadovanou změnu politiky přinesou. Vláda boje proti korupci, transparentní a úsporné veřejné zakázky, konec politikaření a návrat slušnosti do politiky. To byla hesla, která ovládala předvolební kampaň současných vládních stran. Stačilo však pouhých deset měsíců k tomu, aby se tato představa rozplynula v záplavě skandálů, korupčních kauz a lží.

Kontaktní formulář
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Aktuality

Archiv novinek

Blogy

Přehled všech blogů

Články a názory

Přehled všech článků

Language