Tanečky vlády P. Nečase kolem zapojení ČR do rozpočtové unie jsou nevkusné

20.01.2012 Tanečky Nečasovy vlády kolem půjčky 3,5 miliardy euro (90 miliard Kč) Mezinárodnímu měnovému fondu začínají být nejen nevkusné, ale také ohrožující české národní zájmy.

Evropská unie dala možnost, skrze Mezinárodní měnový fond České republice poskytnout úvěr na podporu eurozóny tím nejbezpečnějším možným způsobem. Všechny ostatní varianty jsou daleko riskantnější. Česká národní banka má pouze změnit strukturu svých pohledávek, protože většinu měnového zlata dávno prodala, má pohledávky za velkými zeměmi. Pokud namísto pohledávky za velkými zeměmi bude mít pohledávku za MMF, tak to bude méně riskantnější situace, než ta dnešní.

Důvodem pro vyjádření dobré vůle vůči EU a eurozóně je vlastní národní zájem, který spočívá v tom, že potřebujeme fungující evropský ekonomický prostor, kam budeme moci vyvážet i v budoucnu. Takže naše investice má smysl, protože eurozóna v nějaké, byť možná užší formě bude fungovat i v budoucnu a je v našem zájmu i mít fungující EU.

Profil autora
Jan Mládek
Ing. Jan Mládek, CSc.
Blogy autora Jan Mládek
Názory a komentáře autora Jan Mládek
Podobná témata
 • Ministr Jan Mládek v Bruselu jednal o notifikaci podpory pro obnovitelné zdroje energie

  Ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek intervenoval u Evropské komise ve prospěch notifikace podpory obnovitelných zdrojů energie. V Bruselu dnes hovořil s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou.

 • Ministr J. Mládek: "Předvánoční kontroly e-shopů dopadly v případě šperků katastrofálně!"

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek varuje české spotřebitele před nákupy šperků z drahých kovů v e-shopech u obchodníků, kteří nejsou registrovaní u Puncovního úřadu. Výsledek předvánočních kontrol Puncovního úřadu byl značně alarmující. Z kontrolovaných 82 kusů šperků nebyl ani jeden výrobek z deklarovaného drahého kovu.

 • Rozhodnutí ERÚ existenčně ohrožuje zemědělce i malé obce

  Energetický regulační úřad nevypsáním cenového rozhodnut pro většinu podporovaných zdrojů energie významně ohrožuje české zemědělce i malé obce. Nejde totiž pouze o zastavení podpory solárníkům, jak bývá účelově interpretováno. Ve skutečnosti více než třetina zastavených prostředků míří také na podporu zemědělců a výroby energie z bioplynových stanic a dalších zdrojů.

 • Národní akční plán čisté mobility pomůže rozvoji elektromobilů a vozů na alternativní paliva

  V příštích letech by mělo po českých silnicích jezdit stále více elektromobilů a automobilů na alternativní paliva. K dosažení tohoto cíle, který bude mít pozitivní dopady na kvalitu života ve městech a též pomůže snížit závislost ČR na ropných produktech, pomůže Národní akční plán čisté mobility (NAP CM). Materiál, který dnes schválila vláda, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s dalšími resorty, tuzemskými výrobci vozidel, infrastruktury a plynárenskými a energetickými společnostmi.

 • Ministr Mládek vystoupil na 7. ročníku Energetického a ekonomického summitu Atlantické rady

  Posílení transatlantické angažovanosti v oblasti energetické bezpečnosti, hospodářského rozvoje a ekonomické spolupráce je cílem 7. ročníku Energetického a ekonomického summitu Atlantické rady ve dnech 18. až 20. listopadu v tureckém Istanbulu, na kterém Českou republiku reprezentoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Aktuality

Archiv novinek

Blogy

Přehled všech blogů

Články a názory

Přehled všech článků

Language