Obávám se o bezpečnost občanů. Ať Kubice vysvětlí záměry vlády

09.03.2012 Dnešní média přinesla velmi vážné a znepokojující informace o uvažovaných restrikcích v bezpečnostních sborech, konkrétně o možném propouštění příslušníků Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR a to v řádech tisíců.

Takový výhled mají obsahovat interní analýzy a scénáře, které směřují na stůl ministra vnitra Jana Kubiceho. Jako předseda Asociace krajů ČR i  hejtman Jihomoravského kraje, jsem takovými úvahami v resortu Ministerstva vnitra zděšen a vážně znepokojen, protože znamenají fakticky významné snížení funkčnosti Integrovaného záchranného systému ve všech regionech ČR a mohou ohrozit bezpečnost našich občanů. Nucený odchod tisíců hasičů a policistů bude znamenat ochromení činnosti profesionálních hasičských i policejních stanic, někde také jejich úplné zrušení. Takový postup považuji za nepřijatelný, neodůvodnitelný a  destruující základní funkce státu v území. Ministr vnitra, který  připustí rezignaci na zajištění základní bezpečnosti občanů a  dostupnosti policie a hasičů, by měl sám rezignovat, pokud nedokáže vlastní resort a jeho fungování obhájit a zajistit. Protože hejtmani spoluzodpovídají za Integrovaný záchranný systém v regionech a v době krizových situací, např. živelných katastrof, jej řídí, požaduji co  nejdřívější jednání ministra vnitra, policejního prezidenta a ředitele Hasičského záchranného sboru ČR se všemi hejtmany, kde budeme seznámeni s  aktuální situací i se skutečnými záměry budoucnosti Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR jako klíčových složek Integrovaného záchranného systému ve všech regionech ČR v příštích letech. Zároveň žádám ministra vnitra o poskytnutí všech připravovaných podkladů a  analýz, na základě kterých má být rozhodováno o budoucnosti bezpečnostních sborů v resortu Ministerstva vnitra ČR.

Zdůrazňuji, že zájmem hejtmanů je zajištění bezpečnosti občanů ve všech regionech a dobře fungující Integrovaný záchranný systém, včetně Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR.

(přečteno 273×)

Štítky

Policie a hasiči   

Profil autora
hasek-4.jpg
JUDr. Michal Hašek
Blogy autora Michal Hašek
 • Zámecká jízdárna v Lednici se dočká skutečného znovuoživení (přečteno 303×)

  Slavnostním poklepem základního kamene bylo ve čtvrtek 14. června 2012 symbolicky potvrzeno zahájení stavebních prací projektu „Zámecká jízdárna v Lednici – multifunkční centrum“ podpořeného dotací z Integrovaného operačního programu (IOP).

 • ODS v senátu opět zklamala (přečteno 402×)

  ODS při dnešním hlasování v Senátu opět prokázala, že vnímá politiku čistě účelově, bez jakékoli odpovědnosti k občanům.

 • Jednání o spolupráci v Pekingu (přečteno 328×)

  Právě přejíždíme vlakem Peking – Šanghaj, průměrná rychlost 300 km/h, moderní vlak i prostředí, žádné drkocání, docela zážitek ve srovnání s domácí realitou.

 • Obávám se o bezpečnost občanů, ať Kubice vysvětlí záměry vlády (přečteno 101×)

  Nucený odchod tisíců hasičů a policistů bude znamenat ochromení činnosti profesionálních hasičských i policejních stanic, někde také jejich úplné zrušení. Takový postup považuji za nepřijatelný, neodůvodnitelný a destruující základní funkce státu v území.

 • Noční můra ze Strakovky (přečteno 298×)

  Pokud již dnes čelí valná většina obyvatel zásadnímu snižování životní úrovně a sociálním problémům, poslední plány vlády na zmražení důchodů a další zvyšování DPH jim zasadí ránu do vazu. Bohužel, do slova a do písmene a nebojím se to označit za hromadnou vraždu životní úrovně obyvatel České republiky.

Názory a komentáře autora Michal Hašek
 • M.Hašek, Z.Škromach, J.Tejc: Chceme pro naše voliče úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání

  Na dnešním jednání PG ČSSD jsme podpořili mandát předsedy Bohuslava Sobotky k zahájení povolebních konzultací a rozšíření vyjednávacího týmu o zástupce poslaneckého a senátorského klubu po zasedání ÚVV ČSSD 10. listopadu. Jsme připraveni udělat maximum pro úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání a také pro jednotnou podporu všech našich 50 poslanců.

 • Vyjádření Michala Haška k současnému dění v ČSSD

  Jsem přesvědčen, že letošní mimořádné primárky pro volby do Poslanecké sněmovny proběhly v ČSSD v pořádku podle stanov i schválených pravidel, že projdou soudním testem, včetně zamítnutí návrhu na vydání předběžného opatření, kterým by byla zablokována jejich registrace. Žaloby, podané několika neúspěšnými členy ČSSD, považuji za mimořádně nešťastný krok z jejich strany, který má přenést sestavování kandidátních listin z jejich mateřské strany do soudní síně.

 • Vyjádření Michala Haška k aktuální politické situaci

  Pokud TOP 09 a ODS zablokují rozpuštění Sněmovny a nové volby, měla by ČSSD zvažovat alternativu podpory Rusnokově vládě. Samozřejmě nikoliv jako bianko šek, ale se znalostí jejího programového prohlášení, s požadavkem na vyřešení kauzy financování prezidentské kampaně ministra financí Jana Fischera ještě do hlasování o důvěře a s požadavkem dalšího jednání o rozpuštění Poslanecké sněmovny a co nejčasnějších voleb, aby co nejdříve převzala odpovědnost za zemi vláda s plným politickým mandátem vzešlým z nových voleb.

 • ČSSD vyzývá parlamentní strany k tomu, aby umožnily konání nových voleb a nechaly o nové vládě rozhodnout občany!

  Sociální demokracie trvá na tom, že nejlepším řešením v současné politické a ústavní krizi v ČR je konání nových voleb v co nejbližším termínu, občané musí dostat šanci vybrat si novou vládu.

 • Komentář M.Haška k nominaci M.Němcové do funkce premiérky

  "Miroslava Němcová má, bohužel, být pouze fíkovým listem, zakrývajícím pravou podstatu vlády kmotrů a politické korupce. Další potenciální kandidáti na premiéra za ODS se zřejmě příliš obávají dalšího vývoje policejního vyšetřování. M.Němcová se tak má stát zimní královnou, která bude bojovat o každý další den u moci bez ohledu na zájmy České republiky a jejích občanů. ODS udělala přesně to, co jsme očekávali a kritizovali – žádná sebereflexe, žádná omluva, pouze výměna "pana čistého" za "pani čistou" a jede se dál, jako by se nic nedělo. Pro nás je to jasný signál, že musíme i nadále trvat na nových volbách, pouze ty přinesou reálnou změnu.

Podobná témata
 • M. Hašek o jednání hejtmanů s prezidentem republiky

  Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek hovořil o jednání hejtmanů s prezidentem ČR Milošem Zemanem. Podívejte se na záznam od času 10:10 min.

 • M. Hašek v Partii na Primě

  Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek hovořil v nedělní Partii na Primě o uprchlické krizi. Podívejte se na záznam od času 1.20 min.

 • Hejtmani začali jednání v Karlových Varech tématy migrace a projektu Pošta Partner

  22. jednání Rady Asociace krajů ČR začalo setkáním s generálním ředitelem státního podniku Česká pošta Martinem Elkánem a s ředitelem odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR Tomášem Haišmanem. Úvodním tématem byla prezentace projektu Pošta Partner a projednávání problematiky spojené s migrací.

 • M. Hašek po jednání Rady Asociace krajů

  Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek hovořil na tiskovém brífinku o tématech projednaných na zasedání Rady Asociace krajů. Podívejte se na záznam České televize od času 63.55 min.

 • M. Hašek hovořil o opatření kvůli uprchlíkům v Břeclavi

  Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek na tiskovém brífinku hovořil o opatření kvůli uprchlíkům v Břeclavi. Podívejte se na záznam z České televize.

Aktuality

Archiv novinek

Blogy
 • Svatopluk Němeček

  02.10.2015 24. září jsem se účastnil jednání ministrů zdravotnictví zemí Evropské unie.... (přečteno 12×)

 • Michal Kačírek

  02.10.2015 Těžko bylo věřit recesistickému serveru www.ZitzBrna.cz, když se rozepsal o... (přečteno 33×)

 • Antonín Seďa

  01.10.2015 Armádní akvizice jsou vždy pod drobnohledem veřejnosti. Ani tak z důvodů... (přečteno 20×)

 • Michal Pícl

  30.09.2015 Zdá se, že doby, kdy jsme každou novou zprávu Českého statistického úřadu očekávali... (přečteno 25×)

Přehled všech blogů

Články a názory

Přehled všech článků

Language