Není divu, že lidé nerozumí reformě penzí.

01.12.2011 Je zřejmé, že jim důchodová reforma nic dobrého nepřinese - státní dluh se zvýší a daně také. Od vlády pracující ve prospěch své země a jejích obyvatel čekají více.

Vláda Petra Nečase realizuje důchodovou reformu silou, v zájmu nadnárodních finančních institucí, které budou pobírat dividendy ze zisků garantovaných zákonem o důchodovém spoření a o doplňkovém penzijním spoření, na které se bude společnost skládat prostřednictvím vyšší DPH a splátek státních dluhopisů, kterými bude vláda financovat deficit, který vytvořila zavedením nového soukromého pilíře. Těm, kdo do něj vystoupí, sníží vláda „přiměřeně“ důchody z prvního pilíře výměnou za slib, že vysoké výnosy penzijních fondů jim zajistí vyšší důchody.

Lidé mají selský rozum, holuba na střeše nechytí, a protože sledují již několik let stále horší zprávy o budoucím ekonomickém vývoji ve světě, v Evropě i v České republice, vidí, jak roste nezaměstnanost a ubývá pracovních míst. Vidí, že jim tady někdo vnucuje reformu, která není v jejich prospěch. Tomu opravdu nemohou rozumět, je zřejmé, že jim důchodová reforma nic dobrého nepřinese - státní dluh se zvýší a daně také. Od vlády pracující ve prospěch své země a jejích obyvatel čekají více.

Proto vyzíváme vládu, aby odložila start zřízení kapitálového spoření na důchod po příštích parlamentních volbách a tento čas využila na vysvětlování představ ODS, TOP09 a Věcí veřejných o těchto změnách důchodového systému, aby občané mohli ve svobodných volbách rozhodnout, jaká důchodová reforma jim vyhovuje. Zda ta vládní nebo např. ČSSD.

(přečteno 195×)

Štítky

Exekuce   Hospodářství a ekonomika   Důchody a sociální oblast   Zaměstnanost   

Profil autora
male-zdenek_skromach.jpg
Ing. Zdeněk Škromach
Blogy autora Zdeněk Škromach
 • Čtyři různé lidské osudy, čtyři různá hrdinství (přečteno 266×)

  Senát PČR bude na své červnové schůzi jednat o seznamu kandidátů navržených na státní vyznamenání. Sám jsem navrhovatelem čtyř mužů, kteří si dle mého soudu zaslouží ocenění: Navrhuji Paula Rausnitze, který se narodil 9. března 1928 v Jablonci nad Nisou. V předtuše perzekucí židů odešla celá jeho rodina za dramatických okolností do Polska a zapojila se do zahraničního odboje. V sovětské střední Asii se dobrovolně přihlásili do naší armády. Paul se tak ve svých 14ti letech stal vojínem - elévem. V roce 1945 se vrátil se Svobodovou 1. československou samostatnou brigádou zpět do vlasti. Je nositelem několika vojenských medailí a ocenění. V roce 1946 se Rausnitzovi přestěhovali do USA, ale kontakty s vlastí nepřerušil, po roce 1989 se vrátil zpět do vlasti. Stal se aktivním členem Československé obce legionářské a privatizoval Meoptu Přerov, která je nyní díky jeho úsilí celosvětově významným a prosperujícím podnikem.

 • Senát schválil změny ve výplatách sociálních dávek (přečteno 1534×)

  Senát PČR minulý týden na konci svého jednání schválil a posílá do sněmovny návrh zákona, kterým se mění některé zákony související s výplatou sociálních dávek.

 • Nezaměstnanost – alarmující trend! (přečteno 210×)

  Míra nezaměstnanosti vzrostla - v měsíci lednu roku 2013 bylo evidováno na Úřadech práce 585 809 uchazečů o zaměstnání, meziměsíčně tak o 40 498 více. V reakci na zprávy o stavu míry nezaměstnanosti v ČR, musím konstatovat, že jde o alarmující dlouhodobý trend nikoli pouze aktuální a pomíjivý stav. V lednu 2013 stoupla míra nezaměstnanosti na historické maximum od roku 1989, vyšší nezaměstnanost byla pouze v době krize ve 30. letech 20. století.

 • V pátek na Miloše, volme Miloše Zemana prezidentem ČR! (přečteno 401×)

  Jakožto představitelé vedení ČSSD jsme okamžitě po prvním kole volby prezidenta ČR vyzvali všechny občany, aby zvážili volbu Miloše Zemana. Od tohoto okamžiku uběhlo 11 dní, zvážil jsem a rozhodl jsem se…

 • Kurzarbeit po česku? Nevyřeší zhola nic! (přečteno 149×)

  Zavedení tzv. kurzarbeit za podpory pouhých 800 mil. korun bude neefektivní. Vláda se snaží skrze evropské dotace populisticky zavést systém, který je v Německu úspěšný, ovšem záleží na podmínkách, za kterých je aplikován!

Názory a komentáře autora Zdeněk Škromach
 • M.Hašek, Z.Škromach, J.Tejc: Chceme pro naše voliče úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání

  Na dnešním jednání PG ČSSD jsme podpořili mandát předsedy Bohuslava Sobotky k zahájení povolebních konzultací a rozšíření vyjednávacího týmu o zástupce poslaneckého a senátorského klubu po zasedání ÚVV ČSSD 10. listopadu. Jsme připraveni udělat maximum pro úspěch ČSSD v povolebním vyjednávání a také pro jednotnou podporu všech našich 50 poslanců.

 • Nechceme aby senioři řešili, zda se nají nebo budou bydlet

  Životní situace seniorů a dalších sociálně slabších skupin se v důsledku vládních zásahů radikálně zhoršuje. Vláda zcela ignoruje současné zvyšování nákladů na bydlení, zvyšující se DPH či náklady na zdravotní péči a postupuje vůči potřebným restriktivními opatřeními. Čeští senioři se tak dostávají do situace volby, zda kvalitně bydlet, mít šanci na lékařskou péči či jíst.

 • Je to obyčejný Čech, který říká, co si myslí

  Jako sociální demokrat nemůžu podpořit před druhým kolem voleb Karla Schwarzenberga. Volím Miloše Zemana.

 • Drábkova sKarta zkomplikuje přístup k pomoci tisícům lidí

  Zavedení karty sociálních systémů dnes přivádí zdravotně postižené před MPSV, ti však reprezentují tisíce potřebných lidí po celé České republice. ČSSD upozorňuje od počátku projednávání tzv. karet sociálních systémů na jejich negativa a diskriminující dopad na cílenou část občanů. Ministr Drábek nemůže tzv. úspornou politikou škrtů omluvit následky, které bude mít zavedení sKaret pro zdravotně postižené, seniory a občany žijící v malých městech a obcích. Navíc i obhajoba ušetření ve spojitosti s monopolizací České spořitelny ztrácí na věrohodnosti.

 • Apeluji na MPSV i na MZ, aby zamezily dalšímu šetření na nejpotřebnějších

  Poskytovatelé pobytových zařízení sociálních služeb se již v současné době potýkají s problémy financování od zdravotních pojišťoven. Přitom zdravotní péče je v těchto zařízeních nezastupitelná. Nejvíce na systému tratí především malé subjekty, které se v systému špatně orientují. Financování pak zastupují zdroje od zřizovatelů v souběhu toho, že MPSV snižuje dotace. Ze strany vlády tak dochází k záměrné likvidaci těchto služeb a ztěžování vedení krajů tomuto faktu vzdorovat.

Podobná témata
 • B.Sobotka promluvil k situaci na Ostravsku
 • J.Zavadil: Nespravedlivý druhý pilíř vadí každému rozumnému člověku

  Jaroslav Zavadil, poslanec a předseda sněmovního výboru pro sociální politiku za ČSSD, ke změnám v důchodovém systému.

 • Potravinová (ne) soběstačnost

  Podle nedávno zveřejněného výzkumu každý týden nejméně 77% obyvatel České republiky nakupuje zahraniční potraviny a více než 40% potravin je z dovozu.

 • O Brazílii, bezohledných bankách a přeceňování našeho průmyslu

  Při své návštěvě Brazílie jsem z této velké země poznal jen nepatrnou část, i ta mě ale přesvědčila, že je to země enormních protikladů. Viděli jsme velmi zachovalou přírodu se znatelnými stopami toho, jak před několika staletími pokračovala kolonizace. Velká část brazilské krajiny je však dodnes nedotčená lidskou rukou. Viděli jsme i v enormně obtížných geografických polohách obdělávané pozemky, kde se rodí ta nejlepší káva na světě, banány, ananasy a další druhy ovoce s maximální cukernatostí. Viděli jsme ale také opak: gigantická města typu dvacetimilionového Sao Paula, kde bych já osobně – i s ohledem na životní prostředí – bydlet nechtěl.

 • Současný stav České republiky není nejlepší

  Polistopadový vývoj naší země zaznamenal změny, které nemají obdoby. Přechod ze státem plánovaného hospodářství na velmi otevřenou tržní ekonomiku, cesta od diktatury jedné strany k pluralitnímu systému politických stran a k demokratické společnosti byly doprovázeny řadou chyb a přehmatů. Snad největších bylo dosaženo v kupónové privatizaci, ve špatné kontrole bankovního systému spočívajícího na jeho tunelování a zejména skutečnost, že pravicové politické reprezentace dávají přednost ekonomice před právem. Proto se není čemu divit, když občané země po dlouhém období propadu hospodářství, rozličných korupčních kauzách, poklesu jejich životní úrovně a problémech financování důchodů a zdravotní péče mají pocit zklamání a ve volbách se odvrací od zavedených demokratických politických stran.

Aktuality

Archiv novinek

Blogy

Přehled všech blogů

Články a názory

Přehled všech článků

Language